Всіх будівельників вітаємо з професійним святом!
12.08.2018
З днем незаложності України
23.08.2018

Дозвільна документація: Що потрібно знати про забудовника при купівлі квартири

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Купівля квартири – відповідальний крок, до якого потрібно підходити серйозно. Потенційний покупець завжди задається низкою питань: які документи необхідно вимагати у забудовника перед укладенням договору інвестування і як оцінити їх справжність або перевірити.

У кожного забудовника повинні бути три типи дозвільних документів:

– Затверджений департаментом архітектури проект;

– декларація або дозвіл на будівництво – в залежності від категорії складності;

– ліцензія на будівельні роботи підрядника.

Перевірити наявність декларації на будівництво можна на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції  (ДАБІ). Так само тут можна перевірити наявність ліцензії, використовуючи Перелік виданих ліцензій.

При наявності даних документів, найважливішим питанням є земля. Які документи повинні бути в наявності у забудовника? Чи є ділянка у володінні на правах приватної власності або у тимчасовому користуванні (оренда)? Всі права на земельні ділянки можна перевірити в Державному реєстрі прав на нерухоме майно.

Не менш важливим є питання, як визначити цільове призначення земельної ділянки. Його можна перевірити в Публічній кадастровій карті.

Варто зазначити, що землі повинні бути призначені для будівництва та обслуговування багатоквартирних житлових будинків. Якщо цільове призначення територій не збігається з фактичним використанням, то навіть при відсутності інших проблем є ймовірність зіткнутися з неприємностями при оформленні права власності на свою квартиру.

Відсутність кадастрового номера може свідчити про те, що ділянка не сформована, а будівництво здійснюється без законних підстав за принципом самозахоплення.

Важливим є і наявність технічних умов на підключення до комунікацій (газ, вода і водовідведення, електроенергія).

Компанія «Зеніт Груп» має повний пакет документів на будівництво ЖК «Зеніт», з яким можна ознайомитись на сайті в розділі «Документація» або в офісі компанії.

Документи на будівництво ТОВ «Зеніт Груп»:

  1. Земельна ділянка знаходиться у власності, що підтверджує «Витяг з Державного реєстру речових прав на Нерухоме майно про реєстрацію права власності». Цільове призначення ділянки – будівництво та обслуговування багатоквартирного житлового будинку. Перевірити можна на кадастровій карті України.
  2. Ліцензія на будівництво генпідрядника. Перевірити можна на офіційномусайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України
  3. Декларація про початок будівельних робіт, перевірити справжність можна також там.
  4. Містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки.
  5. Технічні умови на підключення до комунікацій (газ, вода і водовідведення, електроенергія).

Також покупець може послатися на відкриті реєстри, де можна перевірити справжність документів на будівництво об’єктів по всій території України (див. вище).

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.